Homeرضا اصغریان
رضا اصغریان

رضا اصغریان

_بازاریابی.jpg

 

30 بهمن ماه

"بهره وری دپارتمان فروش "

استاد: پروفسور محمود ساعتچی

ساعت9 الی 12

 

7 اسفندماه

"تبلیغات"

استاد: دکتر محمود محمدیان

ساعت9 الی 11

 

"برندینگ"

استاد: دکتر محمود استقلال

ساعت11 الی 13

 

14 اسفندماه

"بازاریابی"

ساعت 9 الی 12

 

محل برگزاری

مرکز همایش های پردیس قلهک

تهران ؛ خیابان شریعتی ، بالاتر از میرداماد، خیابان یخچال ، مجموعه پردیس سینمایی قلهک

 

 اطلاعات بیشتر...

 

یکشنبه, 27 دی 1394 ساعت 06:34

مشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

 

-ایده ای در ذهن دارید، اما نمیدانید از کجا باید شروع کنید؟


-مدتی است در صدد راه اندازی کسب و کاری هستید اما هنوز هیچ اقدامی نکردید؟


- در نظر دارید محصول و یا خدمتی ارائه کنید اما برنامه مشخص و معینی برای باازریابی و فروش ندارید؟


- قبل از راه اندازی کسب و کار قصد دارید تا از فروش محصولاتتان مطمئن شوید؟


- برای استخدام نیرو و یا جذب و آموزش تیم اجرایی با مشکل مواجه هستید؟


- نیاز به یک لوگو، کارت ویزیت، ست اداری و وبسایت در کمترین زمان ممکن دارید؟

 

 

برای انجام این امور از ما راه حل بخواهید...

 

"اولین جلسه مشاوره رایگان می باشد"

 

شماره مستقیم با مشاور

09128503061 

 

شنبه, 26 دی 1394 ساعت 06:53

انگیزه شما از کار کردن چیست؟

رای فرد کار هنگامی لذت‌آفرین است که خصلت آفرینندگی داشته باشد و محتوای زندگی او را تشکیل دهد، به‌گونه‌ای‌که با انجام آن احساس رضایت درونی کند. اما اگر انسان ناچار باشد صرفا برای تامین سوخت بدن کار کند و از انجام آن دچار شوق و لذت نشود، احساس بیگانگی از کار برای او به وجود می‌آید.هر زمانی که انسان از کار خود لذت نبرد و شوق خلاقیت و آفرینندگی نداشته باشد، در این حالت احساس می‌کند که کار می‌کند تا صرفا نیروی خود را در معرض فروش بگذارد، درنتیجه کار برای او جنبه یک عامل خارجی را پیدا می‌کند و او را از درون ارضا نمی‌کند.

او در این حالت نمی‌تواند توانایی‌های خود را به‌طور واقعی و ارضاکننده به اثبات برساند، درنتیجه از کار خود احساس رضایت نمی‌کند و ناشاد است. زمانی که انسان دچار کم‌کاری، تعارض و بیزاری از کار می‌شود به‌طوری‌که نهایتا به ترک خدمت او می‌انجامد، ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه این اتفاق روی داده است.

 

همیشه در هر سازمان افرادی هستند که زیاده خواه بوده و به هیچ وجه خود را با شرایط انطباق نمی‌دهند. آنها مدام غر زده و جو سازمانی را متشنج می‌کنند. این کارمندان به هیچ صراطی مستقیم نبوده و با کارشکنی خود در عملکرد سازمان مشکل‌آفرینی می‌کنند. شما نمی‌توانید اخلاق و رفتار كارمندان خود را عوض كنید اما می‌توانید با رفتار خود در وجدان كاری و روحیه آنها تأثیر مثبت بگذارید. به‌عنوان یک مدیر چگونه می‌توانید با این طیف از کارمندان بدقلق کار کنید؟ برای اینکه از راه‌حل‌های احتمالی آگاهی یابید گزارش زیر را دنبال کنید.

759085896578954747858977785789769066

با اشتباه کارمندان منطقی کنار بیایید

اگر کارمندی در وظیفه‌اش کوتاهی کرد، سعی کنید به جای جنجال راه انداختن قصور او را بپذیرید. یقیناً پذیرش اشتباه حتی به‌عنوان یک مدیر چندان دشوار نیست. مطمئن باشید هیچ یک از کارمندانی که با شما کار می‌کنند صرفاً به این علت که مدیر هستید شما را مصون از خطا نمی‌دانند. زیرا تمام انسان‌ها به‌طور طبیعی ممکن است در فعالیت‌های روزانه خود دچار اشتباه شوند. بنابراین در صورت انجام کار اشتباه از سوی کارمندان خود سعی نکنید آنها را تنبیه کنید. بلکه بهتر است برای پیشرفت کار و کاهش خسارات احتمالی مادی و اعتباری اشتباه آنها را بپذیرید و به آنها کمک کنید بار دیگر این اشتباه را تکرار نکنند. برخورد شدید با کارمندان سبب دلخوری و کارشکنی آنها شده و ممکن است کینه به دل گرفته و در ادامه با دلسردی وظایفشان را انجام دهند. چنین مواقعی تنها راه برای کسب اعتبار نزد دیگران و حفظ احترام خود و در نهایت تشویق کارمندان به عدم تکرار اشتباه این است که طی جلسه‌ای از آنها بخواهید علت قصور را توضیح دهند و راهکارهای ارائه شده را برای عدم تکرار آن عنوان کنند. شما نیز به‌عنوان مقام مافوق در کنار آنها بوده و راهکار بدهید.

 

نحوه برخورد با مشکلات شخصی کارکنان

گــاهــی اوقـــات ناراحتی کارمندان از سنگینی وظایف یا خطاها نیست. بعضى از کارکنان از نوعى مشكلات شخصى رنج مى‏برند كه مانع حضور به‌موقع و عملكرد خوب آنها مى شود. اگر فکر می‌کنید مشکلات اجتماعی و خانوادگى بر مسئولیت‏هاى آنها تاثیر نمى‏گذارد كاملا ساده اندیشانه برخورد كرده‏اید. صرفاً به‌دلیل اینكه مدیر هستید نمى‏توان گفت كه به تمام ابزار لازم براى رسیدگى به تمامى مشكلات موجود بر سر راه‌تان مجهز هستید. بسیارى از سازمان‌هاى داراى مدیران فهیم و هوشیار به این حقیقت پى برده‏اند و اقدام به اجراى برنامه‏هاى مساعدت به كاركنان كرده‏اند. معمولاً این برنامه‏ها از سوى جامعه مورد حمایت قرار مى‏گیرند. در این گونه برنامه‌ها اغلب منابع حرفه‏اى و تخصصى در دسترس است و تمام خدمات موجود در جامعه از طریق آنها ارائه می‌شود. این فكر ساده‌لوحانه است كه شما به‌عنوان مدیر ظرفیت و منابع لازم را براى حل تمام مسائل و مشكلات در اختیار دارید. اگرتلاش كنیم كه وضعیتى یا مشكلى را وراى شایستگى حرفه‏اى و تخصصى خود مورد رسیدگى قرار دهید به احتمال زیاد اوضاع را وخیم‏تر خواهید كرد.

 

به‌عنوان مثال، مدیران بى‌تجربه سال‌هاست كه درحل مسئله اعتیاد زیردستان با شكست روبه‌رو شده‌‏اند. وظیفه و مسئولیت شما به‌عنوان مدیر ناظر بر این مسئله است كه آیا كار، در حیطه‏ مدیریت شما سالم و صحیح انجام مى‏شود یا خیر؟ در حالی‌که اعتیاد كارمند با انجام این هدف منافات دارد، دراینگونه موارد احتمالا لازم است كه با كارمند مسئله‌دار خود مستقیما مواجه شوید اما باید قبل از هر چیز هدف كلى خود را توصیف كنید. هدف شما عبارت از رفع یك مشكل كارى است. پس ضرورى است بر این نكته اصرار ورزید كه كارمند مشكل‌آفرین به حل مشكل خود بپردازد و در این میان می‌توانید او را به سوى واحد مساعدت به كاركنان راهنمایى كنید. باید این نكته را كاملا مشخص كنید كه اگر كارمند موردنظر اقدام به رفع مشكل خود نكند از كار اخراج خواهد شد. مراقب باشید كه این نكته را ظالمانه و با بى‌تفاوتى بیان نكنید اما در عین حال اطمینان حاصل كنید كه قاطعانه بیان شود تا جاى هیچ‌گونه شك و شبهه‌‌اى باقى نماند.

 

ارتباط و تعامل متقابل

درهرحال رسیدن به هدف، همواره در گروی برقراری یک ارتباط و تعامل متقابل است که باعث می‌شود رفتارهای نامطلوب یک کارمند اصلاح شده و برای شما موفقیت حاصل شود. ولی گاهی هم این موضوع غیرممکن است وقتی شما به بن‌بست می‌رسید و در وضعیتی دشوار و بغرنج قرار می‏گیرید و از طرفی آن کارمند هم در جهت اصلاح رفتارهای خود تلاشی‏ نمی‌کند، اینجاست که شما نیاز پیدا می‌کنیدکه موضوع را طبق مقررات و ضوابط موجود در شرکت‏ حل کنید.

 

نتیجه آرمانی در برخورد با کارکنان مشکل‏ساز، رسیدن به یک راه‌حل توافقی است و حتما می‏دانید این‌گونه رفتارهای ناهنجار همچنان ادامه پیدا خواهد کرد‏، مگر اینکه شما در این رابطه به یک تعامل دست پیداکنید. کارکنان لازم دارند بدانند چه رفتارهایی مطلوب و چه رفتارهایی نامطلوب هستند. بیان آنها به‌صورت شفاف از سوی یک مدیر، همیشه کاری متعالی و ایده‌آل بوده است. پس باید مطمئن شوید که کارکنان این الزامات، خواسته‏ها و نتایج مثبت را از طریق شما دریافت کرده‌اند.

 

 برخورد شدید با کارمندان سبب دلخوری و کارشکنی آنها شده و ممکن است کینه به دل گرفته و در ادامه با دلسردی وظایف‌شان را انجام دهند. چنین مواقعی تنها راه برای کسب اعتبار نزد دیگران و حفظ احترام خود و در نهایت تشویق کارمندان به عدم تکرار اشتباه این است که طی جلسه‌ای از آنها بخواهید علت قصور را توضیح دهند و راهکارهای ارائه شده را برای عدم تکرار آن عنوان کنند.

 

سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 06:48

دلایل کامیابی برندهای برتر جهانی

برند تنها یک محصول فیزیکی نیست، بلکه یک خاصیت منحصر‌به‌فرد است که در طول زمان گسترش و بهبود می‌یابد و دارایی‌های ملموس و غیر‌ملموس را از آن خود می‌سازد. استراتژی برند همان استراتژی کسب‌و‌کار است و مدیریت آن بیشتر از آنکه تاکتیکی و واکنشی باشد، استراتژیک و عینی است و لازم است مدیران ارشد، مسئولیت اصلی برند سازمان را شخصا برعهده داشته باشند و از هویت و خوشنامی سازمان خویش در تمام شرایط و فعالیت‌ها حفاظت کنند. برندها از طریق مردم وارد زندگی می‌شوند. برند نباید تصاویر و برچسب‌های منفعل باشد، بلکه باید تجربه‌ای زنده و جایی باشد که ارزش‌ها و باورها را به طرق مربوط برای هر گروه دیگری از ذی‌نفعان به نمایش می‌گذارد.

از برندهای بزرگ دنیا درس‌های زیادی می‌توان فرا گرفت. کتاب «دلایل کامیابی برندهای برتر جهانی» نوشته دکتر پرویز‌درگی که به چاپ دوم نیز رسیده است، به همین مقوله می‌پردازد. در قسمتی از این کتاب درباره ساختار و سلسله مراتب دقیقی شرکت آدیداس و نقش آن در موفقیت این برند می‌خوانیم:

در آدیداس ساختار سازمانی بسیار دقیقی تعریف شده است. در این شرکت، بخش‌های عملکردی مختلفی مانند بازاریابی، تولید، تحقیقی و توسعه، خدمات مشتریان، توزیع و... با وظایفی روشن و تعریف شده در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند. مدیرعامل در رأس امور قرار دارد. سپس یک هیات‌مدیره چهار نفره قرار دارد که هر نفر مسئول حداقل یک عملکرد کلیدی در مجموعه است. پس از این هیات‌مدیره چهار نفره، یک هیات‌مدیره نظارتی قرار دارد که شامل 12 نفر از مجرب‌ترین مدیران و متخصصان آدیداس است.

این کتاب در 304 صفحه و قیمت 16هزار تومان توسط انتشارات بازاریابی به چاپ رسیده است.

اگر به مبحث بهره وری علاقه مندید  قاعدتا با “اصل پارکینسون” آشنا هستید. پاركينسون، نامِ يك قانون مهم در روانشناسي و مديريت است. این اصل در سال در سال 1985 توسط سی نورتکوت پارکینسون (Cyril Northcote Parkinson) نویسنده و مورخ انگلیسی مطرح شد، پارکینسون در مقاله ای اشاره می کند که تعداد کارمندان یک نظام بوروکراسی سالانه 5 تا 7 درصد افزایش پیدا می کند بدون اینکه میزان کار آن سازمان افزایش پیدا کند. بد نیست بدانید بين قانون پارکينسون و بيماري پارکينسون هیچ ارتباطي وجود ندارد، اگر چه هر دوي اين ها به افتخار کاشفانشان نام گذاري شده اند.

قانون پارکینسون: زمان انجام یک فعالیت تا وقتی که فرصت برای انجام آن در نظر گرفته ایم طول می کشد… اين قانون مي گويد، معمولا افراد تمايل دارند كاري كه به آن ها محول شده را تا پايان تاريخي كه از قبل برای انجام آن تعيين شده، به تعويق بي اندازند.  این بدان معنی است که مثلا اگر شما یک هفته برای انجام یک فعالیت 2 روزه زمان بدهید (از لحاظ روانی) پیچیدگی و سختی این فعالیت به میزانی که یک هفته تمام وقت شما را پر کند افزایش می یابد… اگرچه ممکن است در زمان اضافی در نظر گرفته شده بجز تحمل فشار و استرس ناشی از انجام آن کار، هیچ کار اضافه دیگری انجام نشود. بنابر این با تخصیص دادن زمان مناسب برای انجام هر فعالیت، هم زمان بیشتری به دست می آوریم هم از لحاظ روانی پیچیدگی ها و دشواری ها و استرس های ناشی از آن را می کاهیم

 

اصل پارکینسون جادویی برای کاهش زمان انجام فعالیت ها نیست!

در مقاله ای راجع به قانون پارکینسون، نوشته شده بود که اگر نظارت دقیقی بر روی کار وجود داشت می شد به فعالیتی که 1 دقیقه طول می کشد 1 دقیقه وقت اختصاص داد و آن کار آنقدر ساده می شد که 1 دقیقه ای به انجام می رسید! ولی فراموش نکنیم قانون پارکینسون دقیقا همان مشاهدات و نظارت است، نه جادویی برای کاهش زمان انجام فعالیت ها!

 

وقوع آن به این دلیل است که آدم ها زمان بیشتری برای انجام فعالیت های خود پیشگویی می کنند، گاهی به این دلیل که می خواهند خیال خود را با اضافه کردن “بافر” (Buffer) به زمان پیشبینی شده خود راحت کنند… و گاهی نیز بدلیل باور نادرست خود از میزان زمانی است که ممکن است یک فعالیت طول بکشد. نمی توان اثر بخشی این قانون را باور نمود تا اینکه این اصل را بر روی فعالیت های روزمره پیاده کنیم و با آزمایش آن بر روی کارهای خود ببینیم چقدر راحت می توان فعالیت ها را با سرعت بالاتر و در زمان کوتاه تری انجام داد

خیلی از کارمندان و کارکنان به قانونی نانوشته اعتقاد دارند… “بیشتر و سخت تر کار کن و کمتر فکر کن و خلاقیت به خرج بده!” این باور به زمانی بر می گردد که این احساس وجود داشت که هر چقدر کاری بیشتر طول بکشد لابد زحمت بیشتری برای آن کشیده شده و از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است! حتی گاهی سختی یک کار با میزان زمانی که طول می کشد ارتباط مستقیم دارد! ولی در دنیای امروز و با پیشرفت روزانه تکنولوژی و وجود انواع وسایل ارتباط جمعی مدرن، خوشبختانه زمان انجام فعالیت ها کاهش پیدا کرده است اما بعضی نمی دانند با این زمان اضافی بدست آمده چه باید بکنند! از سوی دیگر انجام زودتر از موعد يك فعاليت معمولا پاداشي به همراه نداشته و ممكن است باعث شود تا مسئوليت ديگري به فرد داده شود. بنابراين گذراندن و اتلاف زمان براي انجام فعاليت به سود فرد است، زيرا فشار كاري كمتري به او وارد مي شود.

 

بگذارید نگاهی بیندازیم به راههایی که میتوانیم این اصل (قانون پارکینسون) را در زندگی خود بکار ببریم، نگاهی به لیست کارهای روزمره خود بکنیم: چه برای خود کار میکنیم چه در جایی مشغول به کار هستیم، از آنجایی که عادت داریم خود را در تمام روز مشغول کنیم و یا مشغول “نشان” بدهیم تا کنون چقدر از کارها را برای خود “کش” داده ایم! با اصلاح این زمان ها از وقت های اضافی خود بهره بیشتری خواهیم برد:

 

زمان خود را به بهترین نحو مدیریت کنیم (اصول پارکینسون)

 

یکشنبه, 18 مرداد 1394 ساعت 05:49

ایجاد کارزار تبلیغات پیامکی

نکاتی درباره کارزار تبلیغات پیامکی

 

ارائه یک پیشنهاد جذاب: همواره از خودتان بپرسید آیا پیشنهادی که برای مشترکان و مشتریان احتمالی خود ارسال کرده اید برای آنها ارزشمند است یا خیر؟

 

قرار دادن امکان برقراری تماس مستقیم در پیام تبلیغاتی: امکان برقراری تماس با شما از سوی دریافت کنندگان پیامک های تبلیغاتی به مشتریان شما کمک می کند تا از جزئیات پیشنهاد شما آگاه شوند.

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg6.jpg7.jpg

گاهی برای حل مشکل ممکن است زمان طولانی وقت بگذارید اما به نتبجه نرسید،در این شرایط میتوانید از روشی خلاقانه استفاده کنید تا این مسئله را برطرف نمایید.

بعد از مدتی متوجه میشوید که فکر مناسبی به ذهنتان خطور نمیکند به همین دلیل باسیتی موضوع را از دید های دیگری بررسی نماید در انتها وقتی یک موضوع را از زوایای مختلف بررسی کنید، میتوانید به یک نتیجه مطلوب برسید.

 

آرت مارکان می گوید:

“ایده پشت حل مسائل به طور خلاقانه این است که فرض کنید شما چیزی که به حل این مشکل کمک می کند را می دانید اما در حال حاضر در ذهنتان نیست!”

در اینجا ۲ مسئله مطرح میشود:

1- یک جانبه موضوع را بررسی نکنید.

گاهی اوقات به دلیل اینکه فقط موضوع را از یک دید بررسی میکنیم ذهنمان بر روی یک راه حل محدودمیشود و نمیتوانیم جوانب دیگر را بررسی کنیم به همین دلیل خلاقیت خود را از دست میدهید.

برای اینکه خلاقیت خود را باز یابید باید موضوع را از همه جوانب بررسی کنید و ماهیتش را در نظر بگیرید.

با کشف ماهیت هر چیز میتوانید برایش راه حل نوآورانه ارائه دهید.

 

2- دیگران چگونه با مشکل خود روبرو شده اند!

در برخی مواقع در می یابیم افرادی بودند که با مسائلی مانند ما مواجه شده اند و توانسته اند آن را به بهترین نحو حل نمایند در این موقعیت است که امکان دارد راه حل آنها برای شما نیز مفید واقع شود.

امکان دارد به طور دقیق راه حل دیگران برایتان مفید نباشد اما به شما ایده میدهد تا با ذهنی باز برای مشکل خود راه حل مناسبی پیدا کنید.

با مطرح کردن مجدد موضوع میتوانید راهی نوآورانه برای مشکل خود بیابید.

 

دوشنبه, 05 مرداد 1394 ساعت 10:18

کمی ورزش به هنگام کار!

بسیاری از افراد در طول هفته چیزی نزدیک به 47 ساعت کار می کنند و افتخار هم می کنند که تا این حد در خدمتشان ذوب شده اند. با این حال تحقیقات نشان می دهند پشت میزنشینی باعث مرگ تدریجی می شود؛ بیشترمان در طول روز بیشتر از 11 ساعت پشت میز اداره و مبلمان منزلمان هستیم. شاید در ابتدا به نظر برسد نشستن آرامش بخش است، اما واقعیت این است که این مدت از نشستن های طولانی تا 40% میزان مرگ زودرس را افزایش می دهد.

اما نقش ادارات در این میان چیست؟ واضح است که این روزها بیشتر افراد برای امرار معاش مجبورند پشت یک کامپیوتر بنشینند و کسی نمی تواند از طریق شکار زندگی اش را بچرخاند. بسیاری از کمپانی ها در طول سالیان اخیر سعی کرده اند برای مرگ زودرس کارمندان، راه حلی ارائه کنند؛ مثلا میزهای متصل به تردمیل طراحی کرده اند تا کارمندان بتوانند به هنگام پاسخ دادن به ایمیل ها، روی آن قدم بزنند. درنتیجه از این به بعد به جای اینکه موقع کار، سوت بزنیم، می توانیم پیاده روی کنیم!

رادیو آموزش

بزرگان مدیریت

تعداد کاربران آنلاین

ما 110 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با ما در تماس باشید

  9128503061 - 98+

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، مجتمع اداری آسمان، طبقه 10، واحد 1011